Dobročinný bazárek

Od dobrých lidí se srdcem na svém místě

Náš dobročinný bazárek pořádáme jednou měsíčně na základech principů sociálního podniku.

Společensky prospěšný cíl : Dobročinný bazárek pořádáme spolu s dětmi z NZDM Radost a učíme děti co znamená vedení obchodu, přípravě oblečení, propagaci, a základní finanční gramotnosti

Ekonomický prospěch: Dobročinný bazárek má za cíl financovat potřeby NZDM Radost a klubíku Vážka. Za vydělané peníze dokupujeme vybavení klubíku, potřeby pro tvoření, materiál pro volnočasové kroužky.

Environmentální prospěch: Dobročinný bazárek podporuje udržitelnou módu a chrání životní prostředí.

Místní prospěch: Dobročinný bazárek je zaměřen na podporu regionu, podporujeme sociálně slabé rodiny a děti. Založili jsme oděvní banku, pomáháme lidem v nouzi. 

Dobročinný bazárek je dlouhodobý projekt Vážky na niti, z.s. Od dárců vybíráme kvalitní oblečení a oděvní doplňky, boty, oblečení pro děti, kabelky, batohy a pod. a po jejich úpravě, je nabízíme k prodeji. Máme širokou škálou podporovatelů z řad přátel a kamarádů a zároveň máme sběrné místo v Praze na Roztylech v areálu společnosti T-Mobile.

Všem našim dárcům a dobrovolníkům děkujeme!

Červnový bazárek startuje 24.06.2024 ve 12.00 hod 

velký výběr pro všechny


Vybíráme oděv od lidí, kteří chtějí touto formou pomoci, kteří prošli svůj šatník a kousky, které už nenosí, nebo z nich vyrostli, nám věnovali a udělali tím radost sobě a radost, lidem kteří potřebují pomoc.

Od dobrotivých lidí se srdcem na dlani a potřebou pomáhat, získáváme úžasné kousky a my, s dalšími dobrovolníky se snažíme o to, aby mohli dále sloužit.

opravíme, zašijeme, vypereme, nažehlíme

Všechny oděvy důkladně prohlédneme, opravíme, zašijeme, knoflíky přišijeme, zip poopravíme, v pračce vypereme, úhledně vyžehlíme . S láskou zašijí ve chvílích, kdy jim to vyhovuje a kde je nikdo neomezuje. 

udržitelná výroba

Vyrábíme za starších látek či přešíváme z oblečení udržitelné výrobky. Nákupní tašky a taštičky, sáčky na svačiny či na ovoce, pytlíky na mobily, módní doplňky aj. Veškeré získané prostředky použijeme na sociální poradenství a zajištění chodu Vážky na niti. Nákupem podporujete prodej, nákupem podporujete přírodu a region.

udržitelná móda

Móda nás definuje, neradno se říká, že šaty dělají člověka. Každopádně vnímáme oblékání nejen jako způsob, jak projevit svojí osobnost, ale přihlížíme i k ekologickému hledisku výroby a spotřeby oblečení. Podporujeme trvale udržitelnou módu podporujeme a snažíme se chovat zodpovědně. Chceme se chovat tak, aby oblečení nebylo jen jednorázovou komoditou, ale, aby když doslouží tak se dostane někomu jinému, který ho s radostí využiji. A pokud už není oděv použitelný, je možné z něj vyrobit, pytlíky, tašky, pouzdra nebo jiné oděvní doplňky.

Ohlížíme se na životní prostředí, protože jsme jeho součástí a nechceme si ho zničit.