Dobročinný bazárek

od dobrých lidí se srdcem na svém místě

U nás si můžete zakoupit krásný oděv, šaty, kalhoty, blůzky, svetříky, boty a šály, za zlomek ceny. Všechny v perfektním stavu, voňavé a vyžehlené a připravené jen pro Vás.

Pojďte se podílet na financování Komplexního rodinného provázení. Výtěžek použijeme na volnočasové aktivity pro děti samoživitelů. Pojďte se zapojit do udržitelné módy. Je lehké pomoci, ještě lehčí je užívat si z toho dobrý pocit.

dobročinný bazárky  2023

V roce 2023 jsme pořádali 6 dobročinných bazárků. Na začátek to byl úžasný počin. Prodali jsme a darovali tisíce kousků oděvů, módních doplňků, bot a hraček. Jelikož se připravujeme na další rok, byl poslední bazárek ve znamení výprodeje. Zbylé oblečení jsme darovali do azylových domů, jednotlivcům i rodinám.

Děkujeme všem dárcům (a nebylo jich málo), všem dobrovolníkům, kteří pomáhali oblečení vozit, žehlit, dávat na ramínka, prodávali a všem, kteří naše aktivity sdíleli na sociálních sítích a samozřejmě všem, kteří si přišli něco koupit! Děkujeme. 


Další bazárek bude v roce 2024.

velký výběr pro všechny


Vybíráme oděv od lidí, kteří chtějí touto formou pomoci, kteří prošli svůj šatník a kousky, které už nenosí, nebo z nich vyrostli, nám věnovali a udělali tím radost sobě a radost, lidem kteří potřebují pomoc.

Od dobrotivých lidí se srdcem na dlani a potřebou pomáhat, získáváme úžasné kousky a my, s dalšími dobrovolníky se snažíme o to, aby mohli dále sloužit.

opravíme, zašijeme, vypereme, nažehlíme

Všechny oděvy důkladně prohlédneme, opravíme, zašijeme, knoflíky přišijeme, zip poopravíme, v pračce vypereme, úhledně vyžehlíme . S láskou zašijí ve chvílích, kdy jim to vyhovuje a kde je nikdo neomezuje. 

udržitelná výroba

Vyrábíme za starších látek či přešíváme z oblečení udržitelné výrobky. Nákupní tašky a taštičky, sáčky na svačiny či na ovoce, pytlíky na mobily, módní doplňky aj. Veškeré získané prostředky použijeme na sociální poradenství a zajištění chodu Vážky na niti. Nákupem podporujete prodej, nákupem podporujete přírodu a region.

udržitelná móda

Móda nás definuje, neradno se říká, že šaty dělají člověka. Každopádně vnímáme oblékání nejen jako způsob, jak projevit svojí osobnost, ale přihlížíme i k ekologickému hledisku výroby a spotřeby oblečení. Podporujeme trvale udržitelnou módu podporujeme a snažíme se chovat zodpovědně. Chceme se chovat tak, aby oblečení nebylo jen jednorázovou komoditou, ale, aby když doslouží tak se dostane někomu jinému, který ho s radostí využiji. A pokud už není oděv použitelný, je možné z něj vyrobit, pytlíky, tašky, pouzdra nebo jiné oděvní doplňky.

Ohlížíme se na životní prostředí, protože jsme jeho součástí a nechceme si ho zničit.