již brzy...

Dobrotivý šatník 

od dobrých lidí se srdcem na svém místě

U nás si můžete zakoupit krásný oděv, šaty, kalhoty, blůzky, svetříky, boty a  šály, za zlomek ceny. Všechny v perfektním stavu, voňavé a vyžehlené a připravené jen pro Vás. 

Pojďte se podílet na financování sociálního poradenství, zapojit se do pomoci na podporu pomoci domácího násilí tím, že darujete či koupíte oblečení. Pojďte se zapojit do udržitelné módy. Je lehké pomoci, ještě lehčí je užívat si z toho dobrý pocit.

velký výběr pro všechny


Vybíráme oděv od lidí, kteří chtějí touto formou pomoci, kteří prošli svůj šatník a kousky, které už nenosí, nebo z nich vyrostli, nám věnovali a udělali tím radost sobě a radost, lidem kteří potřebují pomoc.

Od dobrotivých lidí se srdcem na dlani a potřebou pomáhat, získáváme úžasné kousky a my, s dalšími dobrovolníky se snažíme o to, aby mohli dále sloužit.

opravíme, zašijeme, vypereme, nažehlíme

Všechny oděvy důkladně prohlédneme, opravíme, zašijeme, knoflíky přišijeme, zip poopravíme, v pračce vypereme, úhledně vyžehlíme . Všechny tyto práce a prácičky dělají slečny a dámičky, co si prošly nelehkou životní či zdravotní situaci, která je vytrhla od běžného života a od jiného pracovního využití. S láskou zašijí ve chvílích, kdy jim to vyhovuje a kde je nikdo neomezuje. 

udržitelná výroba

Vyrábíme za starších látek či přešíváme z oblečení udržitelné výrobky. Nákupní tašky a taštičky, sáčky na svačiny či na ovoce, pytlíky na mobily, módní doplňky aj. Veškeré získané prostředky použijeme na sociální poradenství a zajištění chodu Vážky na niti. Nákupem podporujete prodej, nákupem podporujete přírodu a region.

Udržitelná móda

Móda nás definuje, neradno se říká, že šaty dělají člověka. Každopádně vnímáme oblékání nejen jako způsob, jak projevit svojí osobnost, ale přihlížíme i k ekologickému hledisku výroby a spotřeby oblečení. Podporujeme trvale udržitelnou módu podporujeme a snažíme se chovat zodpovědně. Chceme se chovat tak, aby oblečení nebylo jen jednorázovou komoditou, ale, aby když doslouží tak se dostane někomu jinému, který ho s radostí využiji. A pokud už není oděv použitelný, je možné z něj vyrobit, pytlíky, tašky, pouzdra nebo jiné oděvní doplňky.

Ohlížíme se na životní prostředí, protože jsme jeho součástí a nechceme si ho zničit.