Klubík Vážka podporuje všechny dobré aktivity pro naše děti. Proto jsme se připojili k akci Pročtené léto. Přijďte si do našeho klubíku číst ☺

Právě začíná Pročtené léto 2023

Je tu pro všechny děti a dospělé, kteří chtějí o prázdninách zažít něco vyjímečného. Zapojit se mohou rodiny, skupiny dětí v knihovnách i na táborech.

  • 9 témat, na každý prázdninový týden
  • Ke každému tématu a pro každou čtenářskou kategorii máme nachystané tipy na skvělé knihy
  • Na čtení knih můžete navázat smysluplnými aktivitami, které děti budou bavit
  • Zaznamenáváním vašich vzpomínek do deníku se můžete zapojit do prázdninové soutěže o knižní ceny

Pročtené léto

Stáhněte si zdarma prázdninový deník Vzpomínkovník

Vzpomínkovník je sešit, který vás provede letošním Pročteným létem, pomůže vám se během léta několikrát zastavit a uchovat si hezké vzpomínky.

Pročtené léto jsme si ve Vzpomínkovníku rozdělily na tři hlavní témata a devět podtémat. Uvnitř najdete ke každému tématu tipy na knihy, aktivity a také prostor pro kreslení i psaní vašich zážitků.

Vzpomínkovník je připravený ke stažení a k vytisknutí. Jednotlivé listy si pak můžete svázat, slepit nebo spojit kroužkovou vazbou.

Každý týden má svou dvoustranu, na které si děti mohou zaznamenat své letní zážitky, knihy, které četly, i aktivity, které vyzkoušely.

Při vyplňování Vzpomínkovníku se můžete také zapojit do soutěže o knižní ceny. Informace najdete na této stránce a také ve facebookové skupině Čtení je brána do světa.

Vzpomínkovník vznikl díky spolupráci Mravenčí chůvy a Krajiny čitateľov, která se věnuje podpoře čtenářství na Slovensku a pod kterou běží sesterský projekt Prečítané léto.