Hledáme pro vás pomoc   

Každý se může dostat do obtížné situace, každý někdy potřebuje pomoc. Díky naší společnosti můžeme nalézt pomoc snadněji než si myslíte. Připravili jsme pro vás tento rozcestník, kde budeme dodávat odkazy na různé společnosti, instituce, nadace nebo státní projekty, které by vám mohly být užitečné.

Katalog sociálních služeb Ústeckého kraje

Katalog sociálních služeb Ústeckého kraje

V katalogu sociálních služeb naleznete všechny sociální zařízení na území Ústeckého kraje. Najdete zde služby sociálního poradenství, služby sociální péči a služby sociální prevence.

Odkaz Sociální služby v Ústeckém kraji

Deštník proti drahotě

Deštník proti drahotě

Vládní program plošné i cílené pomoci. Vláda pro občany připravila tzv. deštník proti drahotě, který pomůže lidem i firmám v současné složité situaci. Podpora se zaměřuje na různé oblasti.

  • Energetická podpora je základní pomoc, která snižuje cenu energií a pomůže všem, domácnostem i firmám.
  • Příspěvek na dítě pomůže rodinám s dětmi do 18 let. Jedná se o částku 5 000 korun pro rodiny s průměrnými příjmy.
  • Valorizace důchodů pomůže všem důchodcům tím, že zvýšení důchodů plně pokrývá růst inflace.
  • Příspěvek na bydlení pomůže zvládnout náklady na bydlení, které se zvyšují nad únosnou mez.
  • Mezi další dávky patří například příspěvek na živobytí nebo mimořádná okamžitá pomoc. Tyto dávky jsou určeny pro ty nejzranitelnější, kterým nebudou stačit zavedená opatření.

Odkaz: Deštník proti drahotě

Milostivé léto

Milostivé léto III

Máte jedinečnou a zcela výjimečnou šanci na úhradu svých dluhů bez dalších poplatků a vícenákladů. Díky akci Milostivé léto III se klienti České správy sociálního zabezpečení, kteří včas neuhradili pojistné splatné před 1. říjnem 2022, budou moci zbavit dluhů vzniklých na penále a exekučních nákladech. Základní podmínkou mimořádného odpuštění je plná úhrada dlužného pojistného. Milostivé léto III se vztahuje také na dluhy u Finanční správy. 

Odkaz: Milostivé léto 2023