Jak jsme začali?

První nitky Vážky na niti se začaly spřádat již dávno. Každý z dobrovolníků, kteří nyní tvoří jádro našeho spolku pomáhali svým vlastním způsobem, svojí prací, aktivitami nebo finančními příspěvky. Každý pomáhal podle svého vědomí a svědomí.

V roce 2021 vznikly stránky Vážky na niti, které byly zaměřeny na kreativní rukodělnou tvorbu, vyšívání, šití, háčkování, tvorbu s pedigu apod. Ve stejné době vzniklo sdružení Malované dřevo, které mělo za cíl spojovat lidi různých věkových skupin za účelem kreativního malování v reakci na kovidová opatření a návrat zpět k běžnému životu.

Vážka na niti se vytvořila kolem Marcely Šipošové a její charitativní činnosti. Dobrovolná práce, která byla zaměřena na pomoc rodinám, hledání finančních příspěvků, sbírek ošacení a hraček. Nezištná dobrovolnická činnost konkrétním rodinám, lidem a dětem. Kromě této činnosti jsme pomáhali lidem, kteří pomoc potřebují kontaktovat zařízení, které jim dokázali pomoci po odborné stránce, poradenství na koho a s čím se obrátit a koho oslovit.

V roce 2022 se všechny nitky začaly spřádat kolem myšlenky, založit si vlastní spolek, který by všemu dal jasný rámec a cíl. K této myšlence přispěly dva hlavní faktory. První z důvodů byl stále větší okruh lidí, který u nás hledali pomoc a druhý z důvodů byla nutnost sociálního zastřešení, které by nám otevřeli širší možnosti pomoci.

Proto jsme oficiálně založili spolek Vážka na niti z.s. a veškeré svoje aktivity spojit do jedné hlavičky s cílem pomáhat lidem v sociální nouzi, poskytovat sociální poradenství, pomáhat lidem v oblasti domácího násilí, asistovaných kontaktů a založení dětské klubovny pro kreativní využití volného času.

Rozhodnutí založit spolek Vážka na niti mělo poměrně velký spád a už v polovině roku 2022 jsme měli sestavený kompletní plán, našli jsme prostory v Lounech ve vyloučené lokalitě a začali intenzivně pracovat na vybavení naší kanceláře a dětské klubovny. Veškeré náklady spojené s zařízením klubovny a kanceláře hradíme z vlastních prostředků a z darů (velké poděkování společnosti T-Mobile a.s., který nám poskytl nábytek, kancelářské doplňky, stoly apod.). V tomto období stále pracujeme na dobročinné pomoci potřebným lidem, spolupořádání charitativní malířské soutěži, výrobě výrobků z látek, výrobků ze dřeva a jiné. Brzo už všechny aktivity budeme zaštiťovat vlastní vybavenou hernou a kanceláří.

V roce 2023 otevíráme klubovnu Vážka na niti a připravujeme pestrý program pro děti, dospívající, pro samoživitele s dětmi, pro rodiny, které si nemohou dopřát placené kroužky, pro fandy malování a kreativního tvoření, pro seniory, pro děti ohrožené šikanou prostě pro všechny, kteří se chtějí bavit, kteří si myslí, že nikam nepatří a pro všechny, kteří jsou v nelehké situaci finanční krize.


Vítejte ve Vážce!

Co nás čeká v klubovně Vážka v letošním roce?

Kreativní tvoření

- malování na plátno, na kamínky, na dřevo, svíčky

- výroba svíček z vosku, andělek ze sádry, tvoření s hrnčířskou hlínou

- kreslení, vystřihování, výroba, draků, ozdob

- výroba svícnů, věnců, aranžování květin

- šití, vyšívání, pletení, háčkování

- pletení košíčků z pedigu

Veselé vzdělávání

- doplňování učiva hravou formou

- práce na PC

- finanční gramotnost, ochrana před kyberšikanou, nauka o fake news

- přednášky a čtení

Cool zábava

- hraní na xboxu

- tancování na podložkách

- kurzy fotografování

Dlouhodobé volnočasové aktivity

- dovádění z vážkou

- poznáváme přírodu

- malované dřevo

a mnoho jiného....