Asistované kontakty

Mezi klíčový obor naší pomoci je poskytování asistovaných kontaktů. Vytváříme bezpečné prostředí  za přítomnosti odborného pracovníka pro rodiny s dětmi. Asistované kontakty pro Louny a okolí, jsou komplexní proces od nařízení OSPODu či soudu, přípravy všech potřebných kroků, kontakt rodičů, asistované provázení, zhodnocení a vytvoření výstupní zprávy. 

Úvodní konzultace k asistovanému předávání a kontaktům


Úvodní konzultace je podmínkou pro započetí spolupráce. Konzultační schůzka, která nás navede na společnou spolupráci a další kroky v asistovaném doprovázení. Nakontaktujeme druhého rodiče a zajistíme bezproblémové setkávání. 

Asistovaný kontakt rodičů s dětmi


Asistovaný kontakt je podporované setkávání rodičů s dětmi za přítomnosti odborného pracovníka zařízení (sociální pracovník - psycholog). Jedná se o opětovné navázání a postupné upevňování vztahu mezi dítětem a rodiči, u kterého dítě nežije. 


Asistované předávání dítěte ke kontaktu s druhým rodičem


Cílem služby je vytvořit klidný a bezpečný prostor, pro bezproblémové předávání dítěte od jednoho rodiče k druhému, v případech kdy jsou tato předávání ohrožena nedořešeným konfliktem mezi rodiči.